Hakkımızda
Buradasınız: Anasayfa / Hakkımızda
Hakkımızda

Dalyan Tekne Kooperatifi

1983 yılında Türkiye'deki ilk tekne kooperatifi olarak kurulmuş olan Dalyan Tekne Kooperatifi, Dalyan Nehri ve Köyceğiz Gölü üzerinde aralıksız olarak o günden bugüne hizmetlerine devam etmektedir. Hepsi belgeli ve plakalı kooperatife üye 150 tekne bulunmaktadır.

Bütün kooperatif üyeleri ve çalışanları yöre insanlarından oluşur. Bu durum bölgedeki görülmeye değer yerleri kaçırmadan kanallarda dolaşmanıza ve tekne gezilerinizi en keyifli şekilde sürdürmenize yardımcı olur. Teknelerimize binen her yolcu sigortalıdır. Kendi can güvenliğiniz ve sorunsuz bir tatil için Dalyan Tekne Kooperatif plakası ve logosu olan tekneleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Göl Turizm Seyahat Acentesi

Dalyan Tekne Kooperatifine ait olan Göl Turizm Seyahat Acentesi A-Grubu turizm ve seyahat belgesine sahip olup, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyesidir. Tatiliniz sırasında Dalyan ve civarına yapılan tüm kara ve deniz turlarını organize etmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen iskeledeki kooperatif enformasyon masalarını ziyaret ediniz veya +90 534 792 47 88 nolu telefondan bize ulaşınız.

Arabalı Feribot Hizmeti

Balıkesir'in Cunda Adası'ndaki tersanede yapımı tamamlanan, yaklaşık 200 bin liraya mal olan 'Deniz Kızı' adlı feribotumuz hizmete girmiştir. 12 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğindeki feribotun, 4 otomobil ya da 1 kamyonet, 2 otomobili aynı anda taşıma kapasitesine sahip.

4 ayda yapımı tamamlanan teknenin çevreyle uyumlu olması ve kriterlere uygun olması için boyunu 12 metre ile sınırlandırdık. Köyceğiz'den Ortaca'ya ulaşmak için Köyceğiz Gölü'nün etrafını dolaşmanız gerekiyor. Bu ada 80 kilometrelik bir yol ve ortalama bir saatte gidilebiliyor. Arabalı feribot ile rahatça 5 dakika da karşıya geçilebilecek. Köyceğiz ve Ortaca ilçeleri birbirine bağlandı. Biz bu feribotu yaptırırken düşündük ki tamam, araçlarımız geçecek, insanlarımız faydalanacak ama biz Özel Çevre Koruma Bölgesi'ndeyiz. Burada dünya kuş türlerini barındıran gölümüz, göletlerimiz var. Bazen sıcaklıklardan, bazen insan hatalarından dolayı sazlık yangınları, orman yangınları hatta ve hatta tekne yangınları meydana geliyor. Suyumuz zaten teknemizin altında mevcut, ekstradan bir motor koyarak itfaiye araçlarında bulunan yangın tertibatını da teknemize taktırdık. Herhangi bir yangında her an, 24 saat hizmete hazır.


0

0

0

0
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın