Sık Sorulan Sorular
Buradasınız: Anasayfa / Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
Firmamız hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki sorular içinde bulabilirsiniz
Dalyan Deniz Kenarında mıdır?
Hayır. Dalyan Köyceğiz gölünü Akdenize birleştiren kanal üzerindedir. İztuzu plajı doğal koruma alanında olduğundan bölgenin güzelliği günümüze kadar doğal olarak kalabilmiştir.
Denize Nasıl Gidilir ?
Dalyan Tekne Koop. düzenledigi dolmuş tekne seferleridir. Bu teknelerde hemen caminin yanındaki iskeleden yapılmaktadır. Dolmuş teknelerle gidip-dönmek çok keyiflidir.İkinci alternatif ise : Özel aracınızla da Dalyan da çarşı meydanında iztuzu plajı yol levhalarını takip etmeniz yeterlidir.
Caretta Carettaları Göre bilirmiyiz ?
Dalyan'a gelen hemen hemen herkes, Caretta Caretta türü kaplumbağaları merak ediyorlar. Kaplumbağaları görebilecekleri merkez, İztuzu Kumsalı'nın karayoluyla gidilen tarafında. Eğer Turlarımız esnasında güzergahımız üzerinde denk gelirsek görme şansınız vardır. Bunun dışında Carettalar genelde geceleri yumurtlamak için sahile çıkarlar ve koruma altında olduklarından akşam sekizden sonra plajda kalmak kesinlikle yasaktır.
Sivrisinek Sorunu Ne Safhada ?
Dalyan doğal su kanalı üzerinde kurulu olduğu için her zaman sivrisinek vardır. Sivrisinekler genellikle hava kararmak üzere olduğu saatlerde ve geceleri sizi rahatsız ederler. Burada her yerde satılan değişik isimlerde ki losyonları akşam dışarı çıkmadan önce gerektiği gibi kullanırsanız (Kov,sinkov,vb.) bir sorununuz olmaz. Eğer yine de ısırılırsanız, bu sefer kaşıntı giderici losyon kullanmanızı öneririz.
Dalyan'da Hava Durumu
Mayıs ve Ekim aylarında mevsim normallerinde bazen havalar yağışlı olabiliyor ama denize girmek için su sıcaklığı hiçte fena değildir. Eh yaz aylarından bahsetmeye hiç gerek yok. Malum.... Ege'yle Akdeniz'in kucaklaştığı bu bölgenin iklimi tipik Akdeniz ikliminden farklılık gösterir. Kışlar ılık ve yağışlıdır. Ama yazlar diğer Akdeniz yöreleri gibi bunaltıcı, insanı vıcık vıcık ter içinde bırakacak gibi rutubetli değildir. Bunun nedeni, yılda birkaç gün hariç, her gün düzenli denizden esen meltemdir. Dalyan'da Kasım ayı ortalarına kadar denize girilebilir.
Dalyan’da Neler Yapabilirim?
Dalyan, sakin sessiz havasının aksine ziyaretçilerine oldukça çeşitli aktiviteler sunuyor. Tabii ki Dalyan Kanalı’nda bir tekne turu yapmak ve İztuzu Plajı’nda denize girmek bunların başlıcaları. Ayrıca, bölgede oldukça yaygın olarak kullanılan bisikletlerden kiralayıp çevreyi dolaşabilir, İztuzu Yolu’nun etrafındaki geniş nar ve narenciye bahçelerini seyrederek, yol üzerindeki Sulungur Gölü’nü ziyaret edebilirsiniz. Burası aynı zamanda koşu parkurumuzun da geçtiği yol, koşu öncesinde bir keşif turu atmak isteyebilirsiniz. Bunun yanında günübirlik düzenlenen Göcek – 12 Ada Turlarına katılabilir ya da yakınlardaki Ekincik veya Bacardi koylarına gidebilirsiniz. Köyceğiz Gölü, kaplıca ve çamur banyosu turu yapabilir, ya da yine Köyceğiz ilçesinde bulunan Yuvarlakçay ve Toparlar Şelalesi’ne gidip doğayla bütünleşebilirsiniz. Ayrıca, doğal ürünler sevenler için yakınlardaki Çandır Organik Köyü’ne uğramak ya da her Pazartesi kurulan ünlü Köyceğiz pazarına gitmek oldukça güzel bir deneyim olacaktır. Kral mezarlarıyla yetinmek istemeyenler ise, Kaunos Antik Şehri’ni ziyaret edebilir, hala ayakta olan antik tiyatrodan Dalyan Deltası’nı ve İztuzu Plajı’nı izleyebilirler. Tüm bunları yapabilmek için Dalyan iskelesi üzerinde bulunan 3 farklı satış standımıza uğramanız yeterli olacaktır.
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın